W szkoleW szkoleW szkole

W szkole

"Za latawcem"

Drodzy Koledzy, drogie Koleżanki, drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele i drodzy Rodzice!

W środę 27 marca, o godzinie 18:00, w auli na Nowowiejskiej, odbędzie się niezwykły book lunch, poświęcony książce "Za latawcem". Współautorami książki są maturzyści z 2nd SLO IB - Andrzej Prokesz i Franek Bielowicki. Razem z Agatą Grzybowską - fotografką, fotoreporterką i autorką zdjęć do książki, Bartoszem Przybył-Ołowskim - szefem wspierającej autorów fundacji Razem Pamoja oraz Marcinem Krupowiczem, którego wszyscy doskonale znacie, porozmawiają o swoim projekcie, czyli o Polsko-Kenijskich licealnych rozmowach u podnóża Mt. Kenya, z których zrodziła się "Za latawcem". 

Po rozmowie zaplanowana jest mała aukcja obiektów związanych z książką: sześciu fotografii Agaty Grzybowskiej, dwóch przedmiotów z kolekcji ubrań Muzuri zaprojektowanych przez autorów i autorki "Za latawcem", oraz jednej, kolekcjonerskiej edycji książki. Gorąco zachęcamy do włączenia się w licytacje i kontynuowania całkiem młodej szkolnej tradycji. Oczywiście podczas spotkania i po jego zakończeniu dostępne będą też nasze książki, z których cały przychód zasila fundusz stypendialny fundacji Razem Pamoja, który wspiera dzieci i młodzież ze slumsu Mathare w Nairobi umożliwiając im edukację w liceach poza slumsem. 

Nam, autorom książki, zależy przede wszystkim na pięknej rozmowie ze szkolną społecznością, czyli z naszymi kolegami i koleżankami z liceum IB i liceum polskiego, a także z Rodzicami i Nauczycielami. Dlatego gorąco zachęcamy Was i Państwa do przybycia i aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Do zobaczenia 27 marca!

Franek Bielowicki

Andrzej Prokesz