W szkoleW szkoleW szkole

W szkole

JasMUN - zaproszenie

 

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie podjęli się zadania organizacji młodzieżowej konferencji symulowanych obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych - MUN. Jasienica Model United Nations - tak nazywa się ta konferencja, która będzie odbywać się  na terenie Uczelni Łazarskiego w dniach 4-7 kwietnia.
Jedenaścioro uczniów z drugich i trzecich klas liceum na Nowowiejskiej, a także  z IB1 na Solcu, to  doświadczeni delegaci wielu konferencji munowskich, a wielu z nich to absolwenci naszego szkolnego projektu – MUN 2SLO.
Grupa ta postanowiła wykorzystać swoją wiedzę i  umiejętności, aby stworzyć coś własnego i wyjątkowego.
JASMUN jest świetną szansą dla młodych ludzi, którzy zainteresowani są nie tylko polityką, lecz również ochroną środowiska, prawami człowieka lub medycyną. Uczestnicy konferencji wcielają się bowiem w role delegatów państw z całego świata i razem próbują rozwiązywać problemy współczesnego świata.
W trakcie obrad konferencji JASMUN będzie to możliwe w dziesięciu różnych komitetach, m.in. Radzie Bezpieczeństwa, Komitecie Praw Człowieka czy Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości. 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, uczniów naszej szkoły i nie tylko, do udziału w Jasienica Model United Nations 2019. 


Organizatorzy JASMUN-a