InformacjeInformacjeInformacje

Informacje

Historia małej pomocy

 

Historia małej pomocy, która okazała się wielka

Każdy z nas robi czasem porządki. Dzieci wyrastają z ubrań, w sukience przetańczyłyśmy już kilka imprez, a spodnie stały się jakby ciaśniejsze… Podejmujemy decyzję – oddajemy część rzeczy. Wrzucamy ogłoszenie do sieci. Umawiamy się. Oddajemy. Tak poznałam Swietlanę. Bardzo dziękowała, powiedziała mi, że to dla dzieci na Ukrainie, tam gdzie toczy się wojna, gdzie ludzie żyją biednie i skromnie. Potem poszło szybko – myśl „musimy pomóc”. Kilka rozmów i zaczynamy.

Przed świętami w szkole zorganizowałyśmy zbiórkę odzieży i zabawek dla dzieci z Ukrainy. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Liczba darów rosła w ogromnym tempie. Kiedy Swietlana z przyjaciółmi przyjechała po nie, nie mogli zmieścić wszystkiego do samochodu. Dary miały trafić na Ukrainę przed świętami, ale ich ilość była tak duża, że trzeba było zorganizować aż trzy transporty. Na szczęście wszystko się udało, a cała akcja zakończyła się już po świętach.

Dziś dziękujemy! Dziękujemy w imieniu wszystkich obdarowanych. Ta pomoc trafiła do naprawdę potrzebujących. Do rodzin, które żyją w warunkach ubogich, trudnych i często niebezpiecznych.

Z Ukrainy otrzymaliśmy film z podziękowaniem (tłumaczenie): „Jesteśmy wdzięczni liceum za wsparcie, cieszymy się, że pomagacie nam i chcemy jeszcze raz podziękować, bardzo dziękujemy". Dla nas największą radością jest móc zobaczyć uśmiech na ich twarzach i mieć świadomość, że udało nam się pomóc.

FILM

Magda Wolak