NewsNewsNews

News

Dwa spotkania w IB

Zapowiadają się dwie bardzo ciekawe środy na Solcu.

14 listopada w godzinach 12:30–14:10 (5 i 6 lekcja) odbędzie się na auli na Solcu spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim – filozofem i publicystą, redaktorem Radia TOK FM, w którym prowadzi między innymi audycje „Godzina filozofów” i „Kwadrans filozofa”, członkiem kolegium redakcyjnego „Przekroju”, autorem książki „Potyczki z Freudem: mity, pokusy i pułapki psychoterapii”

Nasz gość przysłał kilka słów wprowadzenia:

Dlaczego właściwie nieustannie słyszymy, że powinniśmy „kochać ojczyznę”? Co to jest patriotyzm i czym się różni od nacjonalizmu? Czy narody naprawdę istnieją, czy są mniej więcej tak realne jak Lord Voldemort?

 

Z kolei 21 listopada w godzinach 10:20–12:00 odbędzie się na Solcu spotkanie z dr. hab. Maciejem Gdulą, wykładowcą w Instytucie Socjologii UW i publicystą Krytyki Politycznej, autorem między innymi raportu „Dobra Zmiana w Miastku”, uważanego za pierwszą miarodajną diagnozę zwycięstwa PiS-u w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, oraz książki „Nowy autorytaryzm”.

Pytania na rozruch: Czy we współczesnej Polsce istnieją klasy społeczne? Jakie wnioski płyną z badań przeprowadzonych w Miastku i co z tego na dłuższą metę wynika?

Uczniowie mogą na oba spotkania zapisywać się w sekretariacie.