odwiedz dwójkę na:

Złoty jęzor 2017

Złoty jęzor 2017

 

Nadszedł kolejny Złoty Jęzor! W piątek 24 listopada wszyscy niecierpliwie wyczekiwali momentu, gdy wreszcie będą mogli zasiąść w sali Domu Kultury na Ursynowie i po raz kolejny obejrzeć występy przygotowane przez uczniów.


Podczas gdy większość gimnazjum miała lekcje, ja i inni uczestnicy zaangażowani w przygotowanie festiwalu, pojechaliśmy na próby.


Każdy z występujących wkładał całe serce w doszlifowanie swojego przedstawienia, tak że o 13:00, gdy reszta szkoły do nas dojechała, wszystko było dokładnie dopracowane. W chwili, gdy wszyscy zasiedli, zgasły światła i zaczęło się! W tym roku konferansjerami byli Kuba Mazur i Gaba Jastrzębska. Pod ich przewodnictwem konkurs upłynął w świetnej atmosferze.

 

Różnorodność przedstawień w tym roku była ogromna. Od piosenek napisanych i wykonanych przez uczennice, przez parodie różnych teleturniejów, aż po interesujące monologi zajmujące się sprawami tak ważnymi i poważnymi jak to „Dlaczego koty to dranie?” i „Nieznana postać historyczna”.


Po I części uczniowie udali się na głosowanie, a jury w składzie: Katarzyna Dłużniewska-Łoś, Miron Łesyszak i Staszek Dutka mieli niełatwą decyzję do podjęcia. Niełatwą – bo nie było występów słabych. Jak spośród występów bardzo dobrych wybrać pierwszą trójkę?


A jednak się udało! Pierwsze Miejsce - Zosia Adamska z autorską piosenką, o tytule „Mam tego więcej, niż dość!”. Jej głos oczarował nie tylko serca jury, ale również całej publiczności, bo po nagrodę wychodziła w rytm gromkich braw.


Drugie miejsce - Gaba Jastrzębska ze swoim niezwykłym monologiem „Nie wszystko co dobre jest piękne” , który był ciekawą mieszanką wypowiedzi przypadkowych ludzi. Drugie miejsce zostało przyznane ex aequo Frankowi Snarskiemu i Frankowi Ossolińskiemu, którzy w niebanalny sposób zrealizowali temat „Legenda o powstaniu hejtu”. Trzecie miejsce - Matylda Rafalska za monolog „Dlaczego koty to dranie?”  ex aequo z duetem: Wiktor Jaszczuk i Tymon Magolewski, którzy przedstawili dość kontrowersyjny tekst pt. „My Polacy”.


Ponadto jury przyznało wyróżnienia.  Otrzymali je: Maja Sowińska (również za autorską piosenkę); Agata Gołąb, Julka Sawicka i Borys Świerczyński (za kabaretowy show pt. „Współcześni bogowie”); Tomek Kinowski („Nieznaną postać historyczna”) i Ola Ruhan („Liczę do trzech”)


Wszystkie te występy były wspaniale przygotowane.


Po podliczeniu głosów konferansjerzy ogłosili również nagrodę publiczności, którą dostał Franek Liber ze swoim niezapomnianym i przewrotnym wykładem, w którym wykorzystał wszystkie tytuły proponowane przez nauczycieli.


Po długich brawach i gratulacjach  Złoty Jęzor 2017 zakończył się. To wydarzenie przyniosło wiele emocji. Trwało dwie godziny. Było krótko, ale fajnie!

 

                                                                                                Marianna Klimczak

zdj. Zosia Marczuk


strony internetowe warszawa