odwiedz dwójkę na:

WAWMUN

  • Delegacja Projektu MUN na WAWMUN-ie

WAWMUN

 

Za nami pierwsze ważne zadanie projektowe, czyli udział w konferencji WAWMUN.


Nasza trzynastoosobowa delegacja uczestniczyła w pracach różnych komitetów – ECOFIN, Security Council, WHO, SOCHUM, NATO, UNHCR reprezentując różne państwa należące do ONZ lub przewodnicząc pracy komitetu, tak jak robił to Rafał w Radzie Bezpieczeństwa.


Komitety obradowały w pięknych miejscach Warszawy – w Pałacu Prymasowskim, Naczelnym Sądzie Administracyjnym, Pałacu Staszica oraz siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.


Przez cztery dni od czwartkowego do niedzielnego popołudnia (2-5 listopada), codziennie przez wiele godzin, odbywały się burzliwe dyskusje, tworzyły się koalicje państw, szukano sponsorów rezolucji, które przygotowywano do głosowania w ramach komitetów, a także w trakcie niedzielnego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ.


A my tam byliśmy, uważnie obserwowaliśmy, kibicowaliśmy naszym munowcom i gratulowaliśmy sukcesów, kiedy odbierali nagrody i wyróżnienia.


Jeżeli chcecie zobaczyć bardzo bogatą kolekcję zdjęć z konferencji to zapraszamy na stronę organizatorów konferencji na facebooku.


Natomiast informacje oraz zdjęcia naszych munowców z obrad ich komitetów będzie można znaleźć w kolejnych relacjach na internetowej stronie 2 SLO (MUN) lub na oficjalnej stronie projektu MUN na facebooku (https://www.facebook.com/mun2slo/)


Zapraszamy na pierwszą relację, naszego najmłodszego uczestnika projektu, Tomka.

 

Tutorzy projektu – Elżbieta Tyszko-Kulik i Piotr Bogucki

strony internetowe warszawa