odwiedz dwójkę na:

Siedziby: Solec

Teraźniejszość: Solec (od września 2015)

 

Rok szkolny 2015/16 przyniósł nam lokalową rewolucję! Przez cały rok 2014/15 remontowaliśmy kamienicę przy ul. Solec 48. Na sześciu piętrach tego budynku pomieściliśmy całe gimnazjum (obecnie już tylko 3 ostatnie klasy) oraz nasze oddziały z maturą międzynarodową. Liceum polskojęzyczne pozostało i pozostanie w naszej głównej siedzibie na Nowowiejskiej.

 

Kamienica liczy siedem kondygnacji. Powiązane są dwiema windami i klatką schodową z piękną, kowalskiej roboty balustradą. Wejścia do budynku znajdują się od ulicy Solec i od podwórza (dwa, traktowane jako ewakuacyjne; ćwiczenia przeprowadzone w październiku pokazały naszą dobrą organizację i możliwość sprawnego opuszczenia gmachu). Lokalizacja jest znakomita: naszą nową szkołę dzielą od ważnych punktów następujące odległości:

  • od przystanku autobusowego "Jaracza" (autobusy linii 118, 127): 100 metrów;
  • od przystanku autobusowego "Topiel" (autobusy linii 102, 105, 162): 300 metrów;
  • od przystanku kolejowego "Warszawa Powiśle" (linie SKM S1 i S2; pociągi Kolei Mazowieckich): 400 metrów;
  • od przystanku tramwajowego "Most Poniatowskiego" (tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25 i tymczasowa 77): 520 metrów;
  • od stacji metra "Centrum Nauki Kopernik" (M2): 550 metrów.

Nowowiejską i Solec łączy bezpośredni autobus linii 118 (średnio ok. 12 minut jazdy). By zapewnić sprawne przemieszczanie między szkołami, różnica w czasie dzwonków w obydwu naszych szkołach została podniesiona z 20 do 30 minut.

 

Najwygodniejszy i najpewniejszy jest jednak dojazd metrem. Zajmuje on ok. 20-25 minut.

 

Budynek na Solcu jest wykorzystywany dzięki wsparciu m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście.


Historia budowy - czy raczej bardzo szeroko zakrojonego remontu - Solca to już temat archiwalny. Zapraszamy do zapoznania się z gromadzonymi przez wiele miesięcy materiałami na ten temat.

strony internetowe warszawa