odwiedz dwójkę na:

Odyseja Umysłu 2012

[10.06]

Drużyna Odysei już w Polsce

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z podróży odysejowiczów po Stanach

[31.05]

W (prawie) najmniejszym stanie
 
Szczęśliwie koniec Finałów Światowych nie jest końcem pobytu naszej drużyny w Stanach Zjednoczonych. Przed nami jeszcze kilka dni pobytu u Odysejowych wolontariuszy w Middletown, w stanie Delaware. Jeżeli poszukacie tego stanu na mapie zobaczycie, że jest on na Wschodnim Wybrzeżu, gdzieś pomiędzy Waszyngtonem, Filadelfią i Nowym Jorkiem. Nie będziemy ukrywać - siódemka naszych uczniów potrafi z takiej lokalizacji skorzystać.
 
Mamy już za sobą wycieczkę do Waszyngtonu z jego klasycystycznymi gmachami rządowymi: Kapitolem i Białym Domem, monumentalnymi pomnikami Waszyngtona i Lincolna, a przede wszystkim wspaniałymi muzeami Instytutu Smithsona. We czwartek z kolei byliśmy w Filadelfii, pierwszej stolicy powstałego w końcu XVIII wieku państwa. Tu uchwalono Deklarację Niepodległości i obowiązującą do dzisiaj Konstytucję, tutaj pracował Benjamin Franklin, tu mieszkał po uwolnieniu z rosyjskiej niewoli Tadeusz Kościuszko. Choć pobyt w ramach tzw. Homestay jest krótki, to jednak pełen wrażeń i bezcennych doświadczeń.
 
Już niedługo wracamy do Polski, a wraz z nami zdjęcia i opowieści, którymi w dalszym ciągu będziemy się dzielić.

[30.05]

Cóż to był za konkurs!

 

Tegoroczne Finały Światowe Odysei Umysłu zakończyły sie. Dla Polakow były wielkim pasmem sukcesów. Choć drużyna z "Dwójki" nie zajęła miejsca na podium (to nie udało się nam jeszcze nigdy), nasze 18. miejsce to wielki sukces i zachęta do dalszej pracy. Tym bardziej, że w konkursie spontanicznym nasz wynik należał do najlepszych! Teraz przez tydzień Odyseusze z "Dwójki" będą poznawać lepiej kraj, mieszkając w Middletown, w stanie Delaware. A potem - powrót do Warszawy i czas, by zacząć planować kolejną edycję Odysei. W końcu to już za rok, na Michigan State University w Lansing...

[25.05]

Konkurs trwa!

 

Mamy już za sobą konkurs spontaniczny. Jak poszło? Nie wiemy - o problemie, z którym mierzą się właśnie młodzi ludzie z całego świata nie wolno rozmawiać aż do końca Finałów. Służy to zapewnieniu maksymalnej uczciwości rywalizacji. Kampus Uniwersytetu, na którym pracuje na raz około 8 tysięcy kreatywnych mózgów robi teraz niesamowite wrażenie. Zbudowane z rozmaitych materiałów rekwizyty, będące efektem wielu miesięcy pracy stroje, dzieci o twarzach pomalowanych w rozmaite barwy, sędziowie o fantastycznych nakryciach głowy i wszechobecne metalowe znaczki - pinsy. Wśród tego całego twórczego chaosu drużyna z "Dwójki", kończąca prace nad swoimi rekwizytami i pojazdem. Nasze przedstawienie już za 5 godzin, o 21:26 czasu polskiego. Trzymajcie kciuki!

[24.05.2012]

 

"Dwójka" w Stanach - zaczęło się!

 

Mamy już za sobą Ceremonię Otwarcia. W ogromnej hali Hilton Coliseum w Ames twórca programu, prof. Sam Micklus po raz 33. otworzył Światowe Finały "Odysei Umysłu". Do występów przygotowuje się właśnie 815 drużyn z całego świata. Choć większość reprezentuje poszczególne stany amerykańskie, to do Ames przybyły również drużyny z tak odległych krajów jak Chiny, Indonezja czy Kazachstan. Razem około dziesięciu tysięcy najbardziej kreatywnych młodych ludzi naszej planety. Jesteśmy wśród nich i my - silna reprezentacja Polski. Przez najbliższe dni kampus Uniwersytetu Stanu Iowa będzie buzować niesamowitą energią. Nasza, "Dwójkowa" drużyna wystąpi ze swoim przedstawieniem w piątek około godziny 21 czasu polskiego. Dzień wcześniej, we czwartek siódemka naszych uczniów zmierzy się z problemem spontanicznym. Jak im pójdzie? Zobaczymy!

[23.05.2012]

 

Orły wylądowały!

 

Drużyna naszego gimnazjum po trwającej dobę podróży dotarła na miejsce tegorocznych Finałów Światowych "Odysei Umysłu". Pierwszy raz na Iowa State University w Ames, ale już po raz kolejny w historii naszej szkoły będziemy walczyć o miejsce na podium tego prestiżowego konkursu kreatywności!

 

Wyjazd mógł dojść do skutku mimo trudności i ogromnych kosztów dzięki Waszej pomocy. Nadal jednak potrzebujemy wsparcia! Bez tego ten wielki sukces może łatwo zniknąć za problemami finansowymi. Prosimy o przekazywanie darowizn - pieniądze można przelewać na konto szkoły [51 1050 1038 1000 0022 5870 2535], z dopiskiem [Darowizna na cele oświatowe - Odyseja Umysłu 2012]. Chcemy zebrać jeszcze 5 tysięcy złotych na pokrycie ostatnich kosztów. Czy się uda? Wierzymy, że tak!

 

O przeżyciach drużyny w Stanach Zjednoczonych będziemy informować na bieżąco! Odwiedzajcie stronę codziennie, by dowiedzieć się więcej.

strony internetowe warszawa