odwiedz dwójkę na:

IB w Dwójce

Matura międzynarodowa w Dwójce

 

 

2 Społeczne LO im. Pawła Jasienicy od lat jest jedną z najlepszych szkół ogólnokształcących w Polsce. Dwa lata temu uznaliśmy, że utrzymanie tej jakości możliwe jest tylko dzięki dalszemu rozwojowi.


W związku z tym podjęliśmy działania, których celem jest otworzenie w 2 SLO oddziałów międzynarodowych, przygotowujących uczniów do matury międzynarodowej (IB, International Baccalaureate). Nasza aplikacja została przyjęta 8 X 2014 r. przez IBO (International Baccalaureate Organisation), tak więc uzyskaliśmy status szkoły kandydującej do programu IB.


Obecnie trwa proces przygotowywania kadr i infrastruktury do realizacji tego zadania. Jest ono dla naszej szkoły wyzwaniem. Chcemy by jakość klas IB była tak wysoka, jak jakość obecnego 2 SLO. Chcemy, by wartości i metody pracy z uczniami, dzięki którym ją osiągamy mogły być w IB pogłębiane i rozwijane. W roku 2015 planujemy wystąpić o rozpoczęcie procesu autoryzacyjnego, wtedy w 2016 r. będziemy mogli uzyskać oficjalny certyfikat szkoły IB. Wtedy nasza szkoła będzie mieć nazwę - 2 Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Pawła Jasienicy z Oddziałami Międzynarodowymi. Uczniowie przygotowujący się do matury międzynarodowej będą realizować tzw. Diploma Programme, przeznaczony dla licealistów. Będą się uczyli w świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Solec 48, wyposażonym m. in. w pracownie naukowe i bibliotekę.


IB to program przeznaczony dla uczniów ambitnych, gotowych do samodzielnej pracy, znających bardzo dobrze język angielski (w tym języku będą prowadzone zajęcia). Program jest dwuletni i kończy się egzaminem maturalnym, realizowanym zgodnie z procedurami IB.  Przed rozpoczęciem programu uczniowie uczą się przez rok w klasie przygotowującej, tzw. Pre-IB. Dyplom międzynarodowej matury IB jest honorowany przez najbardziej prestiżowe uczelnie z całego świata.

 

Pełnomocnikiem dyrektora ds. IB w naszej szkole jest dr Tomasz Mazur (tomasz.mazur.ib@gmail.com).

Więcej na temat Diploma Programme można znaleźć na tej stronie.

Więcej informacji na temat oferty naszych oddziałów międzynarodowych można znaleźć na tej podstronie.

Informacje dla kandydatów dostępne są na tej podstronie.

strony internetowe warszawa