odwiedz dwójkę na:

Jak powstało nasze gimnazjum

Krótka historia Społecznego Gimnazjum „Dwójka” nr 45


Założyliśmy je przy 2 Społecznym LO w roku 2000 i żeby było jasne, że jest częścią tego samego organizmu – nazwaliśmy „Dwójką”. Potem stosowne organy dołożyły jeszcze numer „45” i tak oto powstało na pierwszy rzut oka dziwne zestawienie liczb – dla wtajemniczonych jednak proste i czytelne.

  • Dyrekcja: Anna Sobala-Zbroszczyk, dyrektor Zespołu Szkół i Anna Kosmala, dyrektor Gimnazjum "Dwójka"

Bo Gimnazjum to „dwójkowa” szkoła – prowadzona przez ten sam zespół nauczycieli i wedle tej samej co 2 SLO koncepcji,  nawet z tą samą misją i programem wychowawczym. Jest naturalną kuźnią kandydatów do 2 SLO, a od kiedy dorównuje mu wielkością, ponad 80% licealistów stanowią jej absolwenci. Tak oto zamiast trzyletniego gimnazjum i liceum realizujemy ideę szkoły sześcioletniej – o wiele lepiej mogącej czuwać nad rozwojem każdego ucznia.

  • Klasy drugie już tradycyjnie żeglują po Mazurach...

Siedzibą gimnazjum jest kamienica na ulicy Solec – w samym sercu warszawskiego Powiśla! Wyglądało na to, że po latach pobytu na Widok, a później na Emilii Plater zyskaliśmy wreszcie stałą siedzibę na wiele lat. Potem jednak okazało się, że tzw. reforma edukacji zlikwiduje naszą szkołę. Szkoda! Pracujemy jednak z tym samym zaangażowaniem do końca.

  • ...a klasy trzecie od niedawna jeżdżą na Podlasie, by np. wykopać odkrywkę glebową.

Gimnazjum to czas poszukiwań – własnej tożsamości, miejsca wśród ludzi, tego co ważne i tego co warte. W „Dwójce” towarzyszymy uczniom w tych poszukiwaniach – stwarzając im przestrzeń do rozwoju. 

strony internetowe warszawa