odwiedz dwójkę na:

Grzmiące Dudy, czyli prztyczek w nos „starszakom”

Grzmiące Dudy,

czyli prztyczek w nos „starszakom”


28 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna edycja konkursu Grzmiące Dudy, który jest od dawna praktykowaną tradycją w „Dwójce” . Uczniowie dzięki niemu mogą rozwijać swoje talenty i pasje, a także wyżyć się na scenie . Najbardziej lubię w tym konkursie jego luźną formę - to ,że każdy może powiedzieć najbardziej kontrowersyjne stwierdzenia, a i tak nie zostanie wyśmiany i myślę, że to jest wielką zaletą tego konkursu.


W tym roku występy były ciekawe oraz bardzo różnorodne. Przeważały wystąpienia kabaretowe, ale nie zabrakło także popisów piosenkarskich.


Moją uwagę najbardziej przykuł występ Michała Lisowskiego pod tytułem Stacja benzynowa -występ ten miał być wykonany w duecie, lecz wystąpiły pewne komplikacje i nasz artysta postanowił wystąpić solo , co dodało całemu występowi absurdalnego wydźwięku . Sposób, w jaki Michał grał i jak integrował się z widownią, był równie zabawny jak jego kabaret .

 

Jury w składzie Agnieszka Kucińska, Miron Łesyszak i Staszek Dutka wskazało zwycięzców. Na podium stanęły aż cztery występy. Na trzecim miejscu Maja Wasilewska i Marysia Stabińska (1B) ze skeczem pt. Sęk z repertuaru kabaretu Dudek . Występ opierał się głównie na gierkach słownych, aktorki miały bardzo dobrą dykcję, co ułatwiło wszystkim ich zrozumienie . Kabaret bardzo podobał się jurorom i każdy mówił o nim w superlatywach. Trzecie miejsce zdobyła ex aequo Zosia Adamska, która urzekła wszystkich swoim przepięknym głosem w piosence Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”.  

Drugie miejsce zajęła Maja Sowińska (2D), która jak zwykle urzekła wszystkim swoją niezwykłą umiejętnością zabawy głosem w utworze Edyty Geppert „Kocham cię życie” . Maja już nie raz pokazywała nam swoje wokalne możliwości – tym razem również zachwyciła.


Mieliśmy w tym roku bardzo rozśpiewane podium, gdyż na samym jego szczycie stanął Kuba Mazur (2Z), czyli największa dusza artystyczna w szkole, jest on istnym zwierzęciem scenicznym . Oprócz wspaniałego występu, w którym zaprezentował nam Modlitwę Bułata Okudżawy, był także profesjonalnym i jak zwykle przezabawnym konferansjerem konkursu.  

Konferansjerką była także Gabrysia Jastrzębska, która za swój występ dostała nagrodę publiczności . Zaprezentowała dość kontrowersyjny skecz kabaretowy. Gdy podeszło się do niego z dystansem, był on bardzo śmieszny. Nie przypadł on do gustu starszej części publiki, która nie do końca akceptowała taki lekko wulgarny rodzaj żartu. Młodszej publiczności nie spodobało się to, iż jury tak ostro potraktowało ten występ. Uczniowie uznali, że konwencją konkursu jest to, że można powiedzieć wszystko, nie obrażając nikogo, postanowiła więc dać krytykantom lekkiego prztyczka w nos.


Konkurs był bardzo ciekawy i odkrył wiele nowych talentów w naszej szkole.


Agata Gołąb


PS Warto dodać, że jury przyznało również wyróżnienia następującym występom:

  1. Emilia Rostek (2M) za brawurowe operowanie gwarą w monologu „Pożar”

  2. Gabrysia Jastrzębska (2Z) (a jednak „starszaki” choć skrytykowali, to wyróżnili


strony internetowe warszawa