odwiedz dwójkę na:

Liga 2SLO

Kolejne punkty w Szkolnej Lidze Sportowej "DWÓJKA" rozdane

 

12 marca 2013 odbyły się kolejne zawody SLS ”2”. Tym razem uczniowie zmagali się w rywalizacji na ściance wspinaczkowej.

Wraz z sygnałem startowym uczniowie w pośpiechu podbiegli do ścianki i rozpoczęli zmagania na trasach przygotowanych przez Pana Rafała Kardasia. Walczyli nie tylko między sobą, ale również z własnymi mięśniami oraz czasem. Do ostatniej minuty toczył się pojedynek o 3 miejsce, z której zwycięsko wyszedł Michał S.  pokonując Tamarę W. 33 do 31. 2 miejsce wywalczył Krzysztof Bartler z wynikiem 35 punktów. Niedościgniony okazał się Wojtek Kazanecki z wynikiem 47 punktów.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Podziękowania dla Rafała Kardasia za świetną współorganizacjęzawodów.

Koordynator SLS”2”

Joanna Zawadzka

Gra miejska z okazji Dnia Niepodległości

Zobacz relację

II edycja Szkolnej Ligi Sportowej „DWÓJKA” oficjalnie ruszyła

 

Z rozpędem ruszyła tego roczna edycja SLS „2”.


Już 11.09.20012 o 17:10 na Warszawskim stadionie Politechniki Warszawskiej ”Syrenka” wystartowaliśmy w zmaganiach dwóch kółek. Organizatorzy nie zawiedli proponując rywalizację w formule „australijskiej”. Piękna pogoda i fantastyczne nastawienie uczestników oraz kibiców - nie tylko uczniów, lecz również rodziców i nauczycieli, były gwarantem sukcesu.


Pasjonująca walka odbyła się na żwirowym podłożu, co podnosiło atrakcyjność i trud rywalizacji. Unoszący się pył spod kół motywował startujących do starań o prowadzenie stawki. Posiadanie pełnej widoczności trasy zdawało się być priorytetem dla niektórych uczestników.

W rywalizacji chłopców zwyciężył Piotr Kiedrowicz. Wśród dziewcząt tryumfowała Julia Jeleńska. W szranki stanęli również nauczyciele oraz rodzice, wykazując się niezwykłą wolą walki.


Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorowi - Stowarzyszeniu Turystyczno-Sportowemu STS MARATON.


Do zobaczenia na kolejnych imprezach z cyklu Szkolnej Ligi Sportowej „DWÓJKA”.

Pozdrawiam

Koordynator SLS”2”

Joanna Zawadzka

Szkolna Liga Sportowa „Dwójka”

 


Nie samą nauką człowiek żyje. Od czasu do czasu warto się trochę poruszać.


SLS „Dwójka“ to jeszcze jeden pomysł na integrację społeczności naszej szkoły, a jednocześnie promocję kultury fizycznej i szeroko rozumianego zdrowego trybu życia. Przez cały rok klasy i indywidualni uczniowie uczestniczą w rywalizacji sportowej na punkty.


Zaczęliśmy się już 17 września 2011 roku wielkim festynem sportowym na Polach Mokotowskich, w którym rywalizowali ze sobą nie tylko uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele. Skończymy z jeszcze większą pompą wielkim zamknięciem Ligi 1 czerwca 2012.


Poza promowaniem tężyzny fizycznej Liga stawia sobie inne ambitne cele, między innymi:


-       rozbudzenie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji


-       utrwalenie godnych pochwały wzorców kibicowania


-       integrację całej społeczności 2SLO (uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków)


-       wsparcie uczniów aplikujących na studia zagraniczne (zwycięstwo w zawodach to osiągnięcie, którym z pewnością warto się pochwalić w liście motywacyjnym na wyższą uczelnię)


Szkolnym koordynatorem Ligi jest p. Joanna Zawadzka, nauczycielka rekreacji w 2SLO


strony internetowe warszawa